Az Általános gyártás szakmairányú technikus szakember magas szintű idegen nyelvi és széles körű gyártmány- és gyártástervezési, valamint gyártásirányítási szakmai ismereteit használja az általános és az ipari gyártás területén. Tevékenyen közreműködik a beszerzési, az értékesítési és a termelési folyamat összeállításában és kialakításában, melyhez alkalmazza a munkaügyi, a pénzügyi és a számviteli ismereteit. Előkészíti a megfelelő előírások szerint az ipari gyártmánytervezéshez, gyártástervezéshez és gyártásirányításhoz szükséges dokumentumokat; árajánlatokat és megrendeléseket készít, a beszállítókkal, vevőkkel és partnerekkel kapcsolatot tart idegen nyelven is. Gyártástervezési és gyártásirányítási feladatokat hajt végre informatikai támogatással, gyártásprogramot tervez, termelési programot, anyaggazdálkodási, idő- és kapacitástervet készít papíralapon, illetve digitálisan. Közreműködik a termelésinformatikai alkalmazási rendszer kezelésében. Előkészíti és kezeli a személyügyi dokumentumokat, támogató munkát végez bérelszámolásban és munkaügyi dokumentációban, részt vesz a könyvelési feladatok előkészítésében, gondoskodik az ipari gyártás során szükséges felhasznált anyagok szakszerű tárolásáról, raktározásáról, és határidőben történő rendelkezésre bocsátásáról.
A Gépjárműgyártás szakmairányú technikus szakember a gépjárműgyártó vállalatok beszerzési, értékesítési és termelési folyamataiban tevékenykedik, melyhez használja munkaügyi, pénzügyi és számviteli ismereteit is. Előkészíti a megfelelő előírások szerint a gépjárműgyártás tervezéséhez szükséges dokumentumokat, árajánlatokat és megrendeléseket készít, a beszállítókkal, vevőkkel és partnerekkel kapcsolatot tart idegen nyelven is. Magas szintű idegen nyelvi és széles körű szakmai ismereteit alkalmazza a gépjárműgyártás területén. Személyügyi dokumentumokat előkészít és kezel, bérelszámolásban és a munkaügyi dokumentációban támogató munkát végez, könyvelési feladatok előkészítésében részt vesz, gondoskodik a gépjárműgyártás során szükséges felhasznált anyagok szakszerű tárolásáról, raktározásáról, és határidőben történő rendelkezésre bocsátásáról. Munkája során aktívan használja a digitális technikákat.
A Kereskedelmi logisztika szakmairányú technikus szakember támogatja a logisztikai felettese munkáját: szerződéseket készít elő, hivatalos levelezést, reklamációs ügyintézést, és marketinggel kapcsolatos tevékenységeket végez. Jól érthetően, az etikett szabályokat betartva kommunikál magyarul és idegen nyelven is, kezeli az esetleges konfliktusokat, megoldja a felmerülő problémákat. Raktári készletet kezel, áruátvételt, komissiózást, expediálást és anyagmozgatást végez, az előírások alapján kezeli a veszélyes árukat, részt vesz a leltározás előkészítésében, lebonyolításában, a leltározással és selejtezéssel kapcsolatos dokumentáció elkészítésében. Megfelelően alkalmazza a raktározási technológiákat, az anyagmozgató gépek egyes típusait, betartja és betartatja a használatukra vonatkozó előírásokat. Elvégzi az egyes folyamatokhoz szükséges dokumentációt. Megtervezi az áru elosztását, megszervezi az áru útját, beszerzi, kitölti, ellenőrzi az ehhez szükséges okmányokat. Részt vesz a költségkalkuláció készítésében. Ezen ismeretei képessé teszik vezetői pozíciók betöltésére kis- és nagyvállalatoknál egyaránt. A beszállítókkal, vevőkkel és egyéb üzletfelekkel történő kapcsolattartás, valamint a külkereskedelmi szerződések és a fuvarokmányok előkészítése során az idegen nyelv használata szükséges.